
Kadeti Krke brez težav do zmage proti Dobovi
V 16. krogu 1. državne rokometne lige za kadete je ekipa MRK Krka na domačem parketu dvorane Marof suvereno opravila z neugodno ekipo RK Dobova. Varovanci trenerja Sama Juga so slavili s 34:28 (18:14) in vpisali novi dve točki v prvenstveni razpredelnici.
Novomeščani so tekmo odprli silovito in si z delnim izidom 4:0 hitro priigrali prednost ter pokazali, da jih zanima le zmaga. Gostje iz Dobove so nato uspeli nekoliko strniti vrste in v 20. minuti celo povedli, kar pa je bilo njihovo edino vodstvo na tekmi. Krkaši so kmalu znova vzpostavili nadzor nad igro, do polčasa pa si priigrali štiri gole naskoka (18:14).
V drugem delu sta se ekipi izmenjevali v serijah vzponov in padcev, a je Krka v končnici znova strnila vrste v obrambi, zbrano odigrala ključne minute in prednost varno zadržala do konca. Končni rezultat 34:28 odraža premoč domače ekipe, ki je bila boljša skozi celoten potek srečanja.
Med posamezniki sta izstopala Erazem Kovač in Žiga Resnik, ki sta vsak prispevala devet zadetkov, Nik Pust pa je dodal še šest golov.
Kadeti Krke bodo premor izkoristili za zaostalo tekmo proti ekipi ŠRD Sebastjana Soviča. Dvoboj bo na sporedu v sredo, 24. aprila, ob domači podpori v dvorani Marof.
MRK KRKA: Burgar (2 obrambi), Predalič, Rangus (7 obramb), Kastelic 1, Blažič 1, Rus 2, Pust 6, Kovač 9, Kovač 3, Cimermančič 1 (1), Resnik 9, Strašek, Dular 1, Ambrožič 1,
RK DOBOVA: Radetić (9 obramb), Šuler (7 obramb), Gerjovič, Udovič, Krajnc 2, Marjanović Skrbinek 7, Jurkas, Miljatović 4, Zorenč 1, Srpčič 4 (2), Černoga 4, Radanovič 6,
Sedemmetrovke: MRK KRKA 3 (1), RK DOBOVA 2 (2)
Izključitve: MRK KRKA 4 minut, RK DOBOVA 10 minut